Częste pytania

  1. Jaki jest Twój życiorys?
  2. Dlaczego powinieniem korzystać z usług CPA?
  3. Jakiego rodzaju klientami się zajmujesz?
  4. Czego spodziewasz się ode mnie?
  5. Jakiego rodzaju honorarium mogę się spodziewać?
  6. Co jeszcze wliczone jest w honorarium?
  7. A co na temat IRS i innych agencji rządowych?
  8. Jaki jest następny krok?

Jaki jest Twój życiorys?
Jakkolwiek urodziłam się w Polsce, większość swego życia spędziłam w Nowym Jorku. Mówię biegle po polsku i po angielsku. Przeniosłam się tu aby uczęszczać Baruch College, studiując księgowość. Zdałam egzamin na Biegłego Licencjonowanego Księgowego, (CPA), i taką też otrzymałam licencję. Księgowość i finanse zawsze były moją pasją. A moim celem, otworzyć własną praktykę. W związku z czym, jestem teraz w stanie pracować z szeroką gamą klientów i biznesów.

Dlaczego powinieniem korzystać z usług CPA?
Licencjonowani księgowi muszą zdać trudny, dwudniowy egzamin, obejmujący wszystkie aspekty księgowości. Dodatkowo, odpowiedni staż pracy, wnikliwe sprawdzenie życiorysu i egzamin z etyki, muszą być zaliczone zanim stan Nowy Jork wystawi licencję CPA. Aby zachować najświeższą wiedzę zawodową, dodatkowe 40 godziny dokształcające są również wymagane od biegłych księgowych, co roku. To jest wlasnie to, co odróznia nas, licencjonowanych bieglych księgowych, od “agentów” i “notariuszy”.

Jakiego rodzaju klientami się zajmujesz?
Większość moich klientów to osoby prywatne, potrzebujące rozliczenia podatkowego. Jest to czasami jedyna usługa której ode mnie wymagają, lub czasami, jest to ostatni etap w mojej całorocznej pracy księgowej dla klienta. Udzielam usług wielkiej rzeszy klientów, jak również biznesom różnej wielkości. Jestem dosyć giętka i staram dostosowywać swe usługi do potrzeb partykularnych klientów

Czego spodziewasz się ode mnie?
Ponieważ stykam się tak z osobami prywatnymi jak i ludźmi biznesu, rozumiem, że podatki i kwestie księgowości nie są i nie powinny być Twoimi najważniejszymi sprawami. Staram się zatem utrzymać całą Twoją księgowość w jak najprostszy i zrozumiały sposób. Odpowiadam też dogłębnie na wszystkie pytania.

Jakiego rodzaju honorarium mogę się spodziewać?
Zdaję sobie sprawę, że cena jest kluczową sprawą. Jak wszystkie usługi, ich koszt zależny jest od czasu poświęconego danemu problemowi. Jako przykład, większość osobistych rozliczeń podatkowych kosztuje średnio od $120 do $450. Jednakże, jesli posiadasz biznes, masz wiele inwestycji lub inne komplikacje podatkowe, Twoje opłaty mogą być wyższe. Zadzwoń aby przedyskutować Twoje problemy, a będę mogła podać Ci bardziej dokładną wycenę opłat.

Co jeszcze wliczone jest w honorarium?
Kiedy skończę pracę nad Twoim rozliczeniem podatkowym, księgowością lub projektem konsultingowym, to jest to dopiero początek mojej usługi, a nie koniec. Odpowiem na każde Twoje pytanie dotyczące tych kwestii, w ciągu obecnego roku podatkowego, przez telefon lub e-mail, za darmo. Szybki telefon w ciągu roku, może często zaoszczędzić sporo podatków pod koniec roku.

A co na temat IRS i innych agencji rządowych?
Jakkolwiek nikt nie lubi audytów i kontroli, ja gwarantuję swoją pracę. Jako CPA, ja mogę być Twoim prawnym reprezentantem przed Urzędem Podatkowym, IRS. W ten sposób, mogę Cię reprezentować, tak w IRS jak i w miejscu Twojego biznesu. Audyt pociągał będzie za sobą dodatkowe opłaty.

Jaki jest następny krok?
To zależy absolutnie od Ciebie. Jeśli chciałbyś porozmawiać więcej na ten temat, zadzwoń do mnie pod numerem (718) 522-6277, lub prześlij email.